termico-brown-cardboard-sheet-texture-of

firma rodzinna
z polskim kapitałem
TERMICO TO 3 POKOLENIA

firma-rodzinna-termico-tektura_edited.pn

O NAS

termico-brown-cardboard-sheet-texture-of

TERMICO to nie tylko opakowania, z którym obecnie jest kojarzona firma! Historia sięga roku 1976 roku, w którym Wiesław Szulc założył pierwszą działalność gospodarczą. Przez lata firma rozwijała się w różnych gałęziach przemysłu. W 2004 roku będąc Odbiorcą opakowań na potrzeby własnej produkcji narodził się nowy pomysł działalności. Rozpoczęto produkcję kartonów. Pierwszą maszyną przetwórczą do tektury falistej była krajarko bigówka. Przeznaczona była do nagniatania i obcinania na dowolny wymiar arkuszy. Maszyna stworzyła parę z gryzakiem, który wykonywał sloty. Tak zaczęła się historia związana z tektura falistą - "na fali". Kolejne lata to ciągłe powiększanie parku maszynowego oraz udoskonalanie procesów produkcyjnych. 

Nieprzerwalnie TERMICO to rodzinna firma. Obecnie 3 pokolenia nadają kierunek, w którym zmierza całe przedsiębiorstwo. W zarządzanie firmą angażowani są córka Anna oraz wnuk Patryk pana Wiesława.

W 2021 roku został otwarty drugi zakład produkcyjny w Sadach koło Poznania.

Wyspecjalizowaliśmy się w wysokonakładowej produkcji opakowań typu american box z nadrukiem fleksograficznym, kartonach wielkogabarytowych oraz niskich i nietypowych projektach wymagających dużej elastyczności. Park maszynowy pozwalam nam na realizację każdej ilości dla Klientów o różnym potencjale zapotrzebowania.

LOGISTYKA

Będąc bezpośrednim producentem kartonów oraz wypełnień z tektury falistej mamy świadomość jak ważną rolę pełnią opakowania w Łańcuchu Dostaw. Z tego powodu naszym klientom proponujemy dostawy just-in-time oraz na wywołanie własną flotą samochodów ciężarowych do 3,5 ton. 

Odbiorcami naszych opakowań są Klienci z różnych gałęzi biznesu, głównie z takich miast jak:

Chodzież, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyń nad Odrą, Kościan, Leszno, Łódź, Szczecin, Świebodzin, Oborniki, Poznań, Piła, Wałcz, Warszawa, Wolsztyn, Września, Piła, Rawicz, Zielona Góra

i wszystkich miejscowości przyległych. Kilometry nie są dla nas ograniczeniem.

 

Jesteśmy również Partnerami firm z Danii, Holandii oraz Niemiec.